Metin Sipahioğlu : Hem bilgisizler hem de yalan söylüyorlar « haberciyedi24.com- Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler

7 Aralık 2021 - 03:16

Metin Sipahioğlu : Hem bilgisizler hem de yalan söylüyorlar

Metin Sipahioğlu : Hem bilgisizler hem de yalan söylüyorlar
Son Güncelleme :

17 Şubat 2021 - 10:21

Fenerbahçe’nin İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, Galatasaray derbisi sonrası oluşan gündeme dair kulüp televizyonunda değerlendirmelerde bulunuyor. 

“Biz derbiden sonra maç hakkında hiç konuşmadık. Hiçbir açıklama yapmadık. Hatta bu konuda taraftarlarımızdan da tepki aldık. Galatasaray ise derbiden sonra pazartesiden cumaya kadar her gün konuştu. Başkanları konuştu, yöneticileri konuştu, iletişimden sorumlu elemanları konuştu. Öncelikle bu açıklamaları muhatap alıp almamayı düşündük”

“Medyada maalesef çamur at, izi kalsın tutumunun yer aldığını gördük. Fenerbahçe’ye yönelik atılan tüm yalanları kanıtlamak için bu programı yapıyoruz. Ayrıca hakem hatalarıyla ilgili de konuşacağız.”

“Gittiğimiz herhangi bir deplasman maçında listeyi yaparız ve Ankara’ya göndeririz. Spor Bakanlığı listeyi onaylar ve oradan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne gönderir. Kişileri alıp almama kararı Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ndedir. Bu kulüpleri bağlamaz.”

‘Hem yalan söylüyorlar, hem bilgisizler’

“Hem yalan söylüyorlar, hem bilgisizler. Protokole alınanların yetkisi Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde. Cahillik yaptıkları konu bu konudur. Orada bir yanlış varsa kulübe ait değildir. Ama Gençlik Spor İl Müdürlüğü de zan altında kalmasın müthiş ağırlamışlar.”

‘Kanıtlı, görüntülerle tescillenmiş bir yalan’

“Mustafa Cengiz’in orada bekletilme süresi 1 dakikadan daha az. Kimseyi almama gibi bir durum yok. Hiç kimsenin ismine bakılmadı, takır takır içeri girdiler. Galatasaray’ın söylediği ilk yalanı böyle somut görüntülerle görüyoruz. Bu kelimeyi söylemek çok zor ama maalesef söylemek zorundayız. Söylenenlerin hepsi koca bir yalan. Kanıtlı, görüntülerle tescillenmiş bir yalan.”

1907 açıklaması

“1907 şifresini kulübümüzün kurucuları buldu. Hakikaten, galiba fazla sanata düşkünler ve film izliyorlar. Şifreyle stada alınma gibi bir durum bulunmuyor. Başkanlarının böyle bilgilendirilmesi, böyle yönlendirilmesi ciddi hata aslında. Mustafa Cengiz bunları kendisi söylüyorsa çok büyük hata yapıyor. Onu yönlendiren varsa onlar çok yanlış yapıyor. Hiçbir stada şifreyle taraftar alınması gibi bir eylem olamaz. Buna çocuklar bile güler.”

“Türkiye’de hiçbir stadyuma şifreyle taraftar alınması gibi bir eylem olamaz. Buna çocuklar bile güler. Stadımızdaki protokol tribünü ile 1907 tribünü yan yanadır. Kim nereye geldiyse, oraya alınmıştır. HES kodundan kimliğine kadar her soru sorulmuştur.”

‘Yusuf Günay sözlerine çok dikkat etsin’

“Yusuf Günay sözlerine çok dikkat etsin. Çok yanlış yolda. Militan gibi kelimeler kullanmaya hakkı yok. Hem yalan söyleyeceksiniz bir de militan gibi kelimeler kullanacaksınız. Bu iş çok tehlikeli yerlere gidiyor. Böyle kelimeleri kullanmaya kimsenin hakkı yok. Kendisini uyarıyoruz. Bunun altından kalkamaz.”

‘Nerede bu 3 bin kişi?’

“Fenerium tribününde localarda – protokolde toplam kaç kişi var. Kapasitesi 1265, kenarları zaten boş. Toplamda 250’ye yakın kişi var sadece. Maratonda da localar var. Alt ve üst localar var. Üst locaların önü zaten pankartla kapalı. Alt localarda da beyaz brandalar var. Kapalı localar. İnsan yok burada. Galatasaray yönetimine soruyorum, nerede bu 3 bin kişi? Yalanlarınızla bütün Türkiye’yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz ki ben zannetmiyorum bu erdemi gösterebileceklerini.”

“Yenilen kulüp olarak gidip Galatasaray’ı tebrik ettik medeni şekilde. Biz maçlardan sonra sonuç ne olursa olsun tezahürat yapmadık. Biz yönetici kimliklerimizle buradayız. Taraftar gibi davranırsak konu çok farklı yerlere gider.”

“Galatasaray yöneticilerinin yönetici olduklarını unutup holigan gibi çileden çıkmış gibi nasıl davrandıklarını göstereceğiz. Edepsizliği, seviyesizliği kamuoyu görecek. Hiçbir rakibimiz Kadıköy’de böyle bir tavır sergilemedi. Görüntülerde Galatasaray yönetim kurulu üyelerinin nasıl holigan kimliğine büründüklerini tüm Türkiye görsün. 2.5-3 senelik yöneticilik kariyerimde ilk kez böyle bir şey görüyorum. Bu seviyesizlik olunca, biz gittik uyarımızı yaptık ve içeriye gittiler.”

“Fenerbahçe Başkanını küfür etmiş duruma düşürmeye çalışıyorlar. Burada Mustafa Cengiz çok ciddi yanlış yolda. Bu yol yol değildir. Bu yalanı da şiddetle kınıyoruz. Bunlar yapanın yanına kar kalmasın.”

“Tebrik eden başkan bir tarafta, provokasyon yapan futbolcular bir yanda. Medya mensuplarından ricamız, bunları konuşun. Bunlar, yapanın yanında kâr kalmasın. Medya mensuplarından ricamız bu yalanları konuşun. Bu yapanların yanına kar kalmasın. Medyaya burda çok görev düşüyor. Artık bunu herkesin konuşması lazım.”

ARDA TURAN’IN GÖRÜNTÜLERİ

Görüntüyü ortaya koyan Etebo adlı oyuncuları. Resmi Instagram hesabında paylaştığı bir görüntü bu. Öyle bir lanse ediyorlar ki sanki biz kulüp olarak komplo kurmuşuz, soyunma odasına kamera koymuşuz ve biz servis etmişiz. Çeken de Etebo, servis eden de Etebo. Bunda bile yalan söylüyorlar. Bunlara gerek yok. Ceza konusu bizi ilgilendirmez ama siz bunlara ceza vermezseniz, yarın öbür gün bütün kulüpler yapar bunu. Bizim tarihimizde hiçbir oyuncumuz diğer oyuncuları yayınlamadı. Çünkü burada bir iletişim birimi var. Herkes yapsın, yayınlansın, ceza verilmesin. Böyle bir yaklaşım olabilir mi?

MERT HAKAN YANDAŞ, VEDAT MURİÇ, İRFAN CAN KAHVECİ İÇİN SÖYLENENLER

İki oyuncu profesyonel oyuncumuz. Muric de eski oyuncumuz. Abdurrahim Albayrak neler söylemiş, bakalım. 2 ciddi yanlış var. Galatasaray’ın asbaşkanının Fenerbahçe’nin oyuncuları hakkında Galatasaraylı olduğunu iddia etmeleri. Bunu şimdi yalanlayacağız. Yine bir şantaj var. İki sene evvel şampiyonluk yarışında giderken Galatasaray, VAR kayıtları elimizde diyerek şantaj yapmışlardı. Kimse de bir şey yapmadı. Çok ciddi bir ithamdı. Galatasaray yönetimi, maalesef yurt içinde birçok transferde usulsüzlük yapmakta, ayartmaya çalışmakta, kulübüyle görüşmeden oyuncuyla görüşmekte. Oyuncuyla önce anlaşırsanız bonservis pazarlığı kolaylaşır. Önce oyuncuyla anlaşıyorlar. Bu UEFA’nın, FIFA’nın kurallarına tamamen aykırıdır. Oğulcan Çağlayan olayında yaşandı en son. Resmiyete dökülmüş bir usulsüz transfer cezası var. Hemen hemen bütün Anadolu kulüpleri bundan rahatsız. Çünkü bonservisten para kazanıyorlar. Önce futbolcuyla anlaşırsanız kulüpler de bundan rahatsız olur. Biz Fenerbahçe olarak her zaman için TFF, FIFA, UEFA kurallarına riayet ederek transfer yapıyoruz. Önce kulüple görüşüp sonra oyuncuyla görüşüyoruz. Geçen sezon başında aynı şey Vedat hakkında yaptılar. Rize’de bir aslan yatıyor demişlerdi. Muric gibi bir oyuncuya Galatasaraylı dediler, zaten sonra Fenerbahçe formalı çocukluk fotoğrafları ortaya çıktı.

Şimdi de İrfan Can için yapıyorlar. Hala Galatasaraylı diyorlar. Başakşehir’de oynarken, ne Fenerbahçe’de ne Galatasaray’da oynarken çektiği bir video var. (Videoda ‘Örnek olarak aldığım Emre abi var, yabancı olarak hem Alex hem de Ronaldinho’yu izlerdim küçükken’ diyor.) Hasta Galatasaraylı İrfan Can’ın dile getirdiği iki oyuncu tutmadığı takımın sembol isimleri olmazdı. Maalesef sözlerinin bir itibarı da kalmamıştır. Madem bu kadar fotoğrafınız var. Üçünü de istemişsiniz, vakit geçirmişsiniz, üçünü de Fenerbahçe almış. Hem de ilgilendikten sonra birkaç günde. Asıl sorulması gereken soru madem bu kadar duygusal bir durum var, nasıl imzalatamadınız? İnsan bu röportajları vermeye de çekinir diye düşünüyorum.

SERDAR TATLI

Geçen yıl ‘Zorlu operasyonu’ algısı çektiler. Ciddi hakem hatalarına maruz kaldık bunun üzerine. Bu sezonun başında da aynı kişiler ‘Rıdvan Dilmen sezonu’ üzerinden Serdar Tatlı’yı Fenerbahçe ile bağdaştırmaya çalışıyorlar. Artık Türkiye spor kamuoyunun buna tok olduğunu düşünüyorum. Çok net bir şekilde Galatasaray maçındaki golümüz, VAR çizgisi manipüle edilerek iptal edildi. Bu çizgiler robotla yapılmıyor, orada sonucu değiştiren pek çok faktör var. Maalesef manipülasyona açık bir sistem. Bize göre Ozan’ın golü goldü. Bu hafta da Galatasaray – Kasımpaşa maçında yaşanan pozisyon var. Biz adil yönetimleriyle 5 puan önde olacakken şimdi aynı puandayız. Neler yaşandığı ortada.

(Mustafa Cengiz’in açıklamaları yayınlandı. Görüntüde Cengiz, ‘Ben Serdar Tatlı’nın MHK başkanı olmasını destekledim, istedim, ilgililer biliyor’ diyor.)

Bunu Fenerbahçe Başkanı söylese, Galatasaray maçındaki golümüzü Galatasaray atsa, sonra biz Kasımpaşa ile oynasak ve penaltı verilmese ortalık nasıl olurdu? Medyadaki uzantıları, tetikçileri nasıl yorumlar yaparlardı? Biz bunları yapan bir yönetim değiliz. Ama artık bunlar konuşulmalı. Buna müsade edecek değiliz. Tüm Türkiye görüyor. Serdar Tatlı’yı isteyen başkan kimmiş, son 2 haftada neler olmuş, her şey ortada. Ricam bize kalmasın, bunlar spor kamuoyundan konuşulsun. Bazen üslubumuz bozulduysa kusura bakmasınlar ama bizi buna zorlayan Galatasaray’dan gelen sürekli demeçler, sürekli yalanlar…

 

FİKSTÜR -

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 15 20 39
2 İttifak Holding Konyaspor 15 10 27
3 Fenerbahçe 15 7 27
4 Atakaş Hatayspor 15 6 26
5 Medipol Başakşehir 15 7 25
6 Aytemiz Alanyaspor 15 -3 24
7 Galatasaray 15 2 23
8 VavaCars Fatih Karagümrük 15 1 22
9 Beşiktaş 15 0 21
10 Adana Demirspor 15 0 20
11 Demir Grup Sivasspor 15 6 19
12 GZT Giresunspor 15 2 19
13 Yukatel Kayserispor 15 -2 19
14 Altay 15 -3 18
15 Fraport TAV Antalyaspor 15 -4 18
16 Gaziantep FK 15 -5 18
17 Göztepe 15 -6 14
18 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 15 -11 14
19 Kasımpaşa 15 -8 11
20 Çaykur Rizespor 15 -19 10
# TAKIMLAR O AV P
1 Bereket Sigorta Ümraniyespor 13 13 27
2 MKE Ankaragücü 14 12 27
3 Eyüpspor 14 6 27
4 Royal Hastanesi Bandırmaspor 13 11 25
5 BB Erzurumspor 12 7 25
6 İstanbulspor 13 4 20
7 Tuzlaspor 12 4 20
8 Kocaelispor 13 -1 20
9 Yılport Samsunspor 13 0 19
10 Adanaspor 14 -2 18
11 Nasadoge Menemenspor 13 -5 17
12 Gençlerbirliği 13 -5 17
13 Beypiliç Boluspor 13 1 16
14 Altaş Denizlispor 13 -5 15
15 Bursaspor 13 -4 14
16 Manisa FK 14 -6 14
17 Ankara Keçiörengücü 13 -6 13
18 Altınordu 14 -12 13
19 Balıkesirspor 13 -12 7
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor 14 13 33
2 Amed Sportif Faaliyetler 14 2 24
3 Pazarspor 14 2 22
4 Bucaspor 1928 14 3 22
5 Isparta 32 Spor 15 3 22
6 Kırklarelispor 14 9 22
7 Şanlıurfaspor 14 2 21
8 Ankara Demirspor 15 0 20
9 Nazilli Belediyespor 14 0 20
10 Uşakspor A.Ş. 14 -4 19
11 Tarsus İdman Yurdu 15 -2 18
12 Akhisarspor 15 -6 17
13 Zonguldak Kömürspor 14 -4 17
14 Kırşehir Belediyespor 14 0 17
15 Karatay Termal 1922 Konyaspor 15 2 17
16 Anagold 24Erzincanspor 14 2 17
17 TECO Karacabey Belediyespor 14 -3 16
18 Eskişehirspor 15 -19 11
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sakaryaspor 15 25 35
2 Hekimoğlu Trabzon 15 19 33
3 Sivas Belediyespor 15 20 30
4 Çorum FK 15 14 28
5 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 15 7 27
6 Bodrumspor 15 13 26
7 Afjet Afyonspor 15 14 25
8 Ankaraspor 15 10 25
9 Somaspor 15 5 25
10 Silahtaroğlu Vanspor FK 15 0 25
11 İnegölspor 15 -3 21
12 Serik Belediyespor 15 -4 20
13 Etimesgut Belediyespor 15 -5 19
14 Diyarbekirspor 15 1 18
15 Turgutluspor 15 -8 17
16 Sarıyer 15 -10 12
17 Ergene Velimeşespor 15 -18 11
18 Adıyaman FK 15 -12 10
19 Niğde Anadolu FK 15 -30 5
20 Kahramanmaraşspor 15 -38 3
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 5 9 12
2 Paris St Germain 5 2 8
3 RB Leipzig 5 0 4
4 Club Brugge 5 -11 4