Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fezleke açıklaması « haberciyedi24.com- Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberler

1 Aralık 2021 - 12:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fezleke açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fezleke açıklaması
Son Güncelleme :

24 Şubat 2021 - 9:56

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Geriye doğru baktığımızda Cumhur İttifakı’nın Türk siyasi hayatının sadece en başarılı değil, en ilkeli, onurlu ittifakı olduğunu görüyoruz. Anlayış birliğinin, Türkiye’nin uluslararası alanda yürüttüğü tarihi başarısında çok büyük başarısı vardır. Cumhur İttifakı’na karşı CHP’nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere tel tel dökülmesi oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor. Bu zoraki ittifakın içinde ülkenin bütünlüğü konusunda fikir birliğine rastlayamazsınız. Milletimizin birlik ve beraberliği konusunda anlayış birliğinin izini bulamazsınız. Bu çarpık yapının içinde ne var? Karşımızda sadece dışarıdan üflenen sufleleri muhalefet kisvesi altında tekrarlayan ilkesiz bir yapı, daha doğrusu bir heyula var. 40 yamadan oluşan CHP heyulasını, kuvveye dönüştüren ise ne milli bir saiktir ne de insani bir hedeftir. CHP’nin içinde mille yoktur. Çünkü millet, tek parti devrinden beri CHP’nin ciğerini bilir. Demokrasi yoktur. Sadece istismarını yaptığı demokrasinin d’sinden bile nasibini almamış süzme faşist bir partidir. Kalkınma yoktur, çünkü CHP halkın derdine derman olacak hiçbir işe yanaşmaz. CHP’nin içinde milli ve yerli hassasiyet yoktur. Siyasetteki duruşunu önüne konulan senaryolara göre belirler. CHP, hırsızlık, arsızlık, tecavüz vukuatları ile bile yüzleşemeyecek kadar kibire saplanmıştır. Aslında CHP hakiki bir siyasi parti olmaktan çıkığ, heyula haline dönüşmüş amorf bir yapıdır. Mesele memleket meselesi, mesele millet meselesi olunca, bunları görmezden gelme hakkımız olamaz.

Buradan özellikle Gazi’nin mirasına hürmeten CHP’ye gönül vermiş, herhangi bir sebeple oy tercihini ondan yana kullanan vatandaşlara sesleniyorum. CHP kayıp bir partidir. Bu tüm ülkenin bir kaybıdır. Geçtiğimiz günlerde yağan karın ardından CHP’li yönetimlerin şehirlerindeki manzaralar bile bu gerçeği göstermeye yeter. CHP, çöp, çukur, çamur. Bu kadar basit bir konuda bile vatandaşlarımıza hizmet veremeyenleri yok saymayacağız da ne yapacağız. Gelin 2023 yılında, Türkiye’ye gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım. Gelin 2023’te yepyeni bir Türkiye’nin kapılarını aralayalım.

GARA AÇIKLAMASI: İNTİKAMLARINI ALACAĞIZ

Irak’ın kuzeyinde bir mağarada alenen infaz edilen 13 silahsız masum insanın başına gelen acı hadise bile karşımızdaki kirli zihniyeti utandırmaya yetmemiştir. Çıkıyor onu bile benim üzerime yıkmaya çalışıyor. 5-6 yıl bizim polisimizi, askerimizi, sivili, 13 kişiyi kaçıranlar kimdi? Biz 5-6 yıl içinde dağ, taş demedik, Irak’ın kuzeyindeki mağaralar demedik, bütün buraları aradık, taradık. Bunlar utanmadan, bir şey olmaz, güvence altındalar diyecek kadar yüzsüzler. Bunlar CHP ve ortağı HDP. Bu tezgahı beraber çalıştırdılar, biz 5-6 yıldan sonra operasyonu yapmak zorunda kaldık. Bununla ilgili de Savunma ve İçişleri Bakanımı beyefendilerin makamına gönderdik. Anlattılar. Bunlara anlatıldığı halde ondan sonra da utanmadan, terbiyesizce eleştiri yağmuruna tuttular. Siz ne yüzsüzsünüz ki yine hala utanmıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, bilesiniz ki, bu Cumhur İttifakı, AK Parti iktidarı, bu yolda inançla sizin kol gerdiğiniz o teröristleri de inlerinde bitire bitire yolunca devam edecek. İçimiz kan ağlıyor ama biz onların intikamını alacağız, bunu bilsin bay Kemal. Ne yaptınız da engel olduk diyorlar, işte beraber teröristlerle yürüdün.

FEZLEKE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Erdoğan, Dün akşam içinde HDP’li vekillerinde bulunduğu 33 fezlekenin Meclis’e gelmesine ilişkin, ”Süreç neyse aynen işleyecektir. Meclis komisyonunda müzakere yapar Genel Kurul’da da eller kalkar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Cumhur İttifakı’na karşı CHP’nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere yaşanan her hadisede tel tel dökülmesi, oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor. CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D’sinden bile nasibini almamış, süzme faşist bir partidir.

Karşımızda sadece dışarıdan üflenen sufleleri muhalefet kisvesi altında tekrarlayan, vizyonsuz, hedefsiz, ilkesiz bir yapı, daha doğrusu bir heyula var. CHP, bir yanına terör örgütünün güdümündeki partiyi, diğer yanına yerli ve milli hassasiyetlerini koruduğunu umut ettiğimiz bir başka yapıyı alarak, ortaya da kimi bulursa doldurarak, kendince bir siyaset terazisi kurdu. Bu zoraki ittifakın içinde, ülkenin bütünlüğü konusunda fikir birliğine rastlayamazsınız.

CHP’nin içinde sürekli istismarını yaptığı değerlerin hiçbiri yoktur. Çünkü CHP kendi içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık vukuatlarıyla bile yüzleşemeyecek kadar kibir bataklığına saplanmıştır. CHP hakiki bir siyasi parti olmaktan çıkıp heyula haline dönüşmüş amorf bir yapıdır.

Gazi’nin mirasına hürmeten CHP’ye gönül vermiş veya herhangi bir sebeple oy tercihini ondan yana kullanan vatandaşlarıma sesleniyorum: Görüldüğü gibi CHP kayıp bir partidir. Gelin, 84 milyon hep birlikte 2023 yılında Türkiye’ye, diğer alanlardaki hedefleriyle birlikte gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım. Gelin 2023’te hep birlikte yepyeni bir Türkiye’nin kapılarını aralayalım.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.